World Junior-B Curling Championships 2019
Lohja, Finland
   
Presenting Sponsor Main Sponsor
Skip Navigation LinksEvent : Results Men : Summary           
Skip Navigation Links.  

Summary:   

 

Session 1     Mi. 2 Jan
20:00                  
DEN
POL
8
2
      ESP
NED
2
8
      RUS
ITA
10
3
      SVK
HKG
17
1
      FRA
KOR
6
2
      TPE
BLR
4
8
Session 2     Do. 3 Jan
12:00
 
 
 
 
 ENG
DEN
6
4
  
 
 
 
 KOR
NED
7
2
 HUN
AUT
8
7
  
 
 
 
Session 3     Do. 3 Jan
16:30
CHN
JPN
7
8
 TUR
AUS
8
3
 CZE
LAT
6
7
 FIN
NZL
5
6
  
 
 
 
 SLO
KAZ
5
2
Session 4     Do. 3 Jan
20:30
 
 
 
 
  
 
 
 
 ENG
POL
5
7
 BLR
FRA
2
11
 DEN
TPE
14
1
 ESP
KOR
7
6
Session 5     Fr. 4 Jan
08:00
CZE
AUT
9
2
 NZL
SLO
6
7
 KAZ
FIN
3
8
 TUR
CHN
5
7
 AUS
JPN
2
10
 LAT
HUN
7
6
Session 6     Fr. 4 Jan
12:00
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 TPE
ENG
3
13
  
 
 
 
Session 7     Fr. 4 Jan
16:00
ESP
FRA
6
7
  
 
 
 
 BLR
DEN
1
11
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
Session 8     Fr. 4 Jan
20:00
NZL
CHN
2
5
 RUS
HKG
11
1
 POL
KOR
4
8
 AUT
LAT
4
8
 ITA
SVK
12
7
 NED
TPE
7
3
Session 9     Sa. 5 Jan
08:00
ENG
BLR
12
3
 HUN
CZE
3
6
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
Session 10     Sa. 5 Jan
12:00
 
 
 
 
 SLO
TUR
4
8
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 FIN
JPN
7
6
Session 11     Sa. 5 Jan
16:00
AUT
SVK
6
5
  
 
 
 
  
 
 
 
 POL
TPE
9
3
 KAZ
AUS
8
4
 ITA
LAT
6
4
Session 12     Sa. 5 Jan
20:00
FRA
DEN
2
4
 CZE
RUS
6
10
 ESP
BLR
10
6
  
 
 
 
  
 
 
 
 KOR
ENG
8
5
Session 13     So. 6 Jan
08:00
 
 
 
 
 HKG
HUN
6
10
 FIN
CHN
4
8
 KAZ
TUR
1
7
  
 
 
 
  
 
 
 
Session 14     So. 6 Jan
12:00
KOR
TPE
8
4
  
 
 
 
 NED
ENG
5
9
  
 
 
 
  
 
 
 
 SVK
CZE
6
0
Session 15     So. 6 Jan
16:00
JPN
KAZ
7
0
  
 
 
 
 HUN
RUS
7
6
  
 
 
 
 CHN
SLO
4
7
 POL
ESP
6
7
Session 16     So. 6 Jan
20:00
LAT
HKG
7
0
 AUT
ITA
5
7
 FRA
NED
8
2
 AUS
FIN
5
4
  
 
 
 
 TUR
NZL
3
4
Session 17     Mo. 7 Jan
08:00
 
 
 
 
 POL
FRA
9
2
  
 
 
 
 JPN
SLO
7
2
 BLR
NED
2
7
  
 
 
 
Session 18     Mo. 7 Jan
12:00
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 TPE
ESP
2
5
 NZL
KAZ
8
2
 RUS
AUT
4
6
Session 19     Mo. 7 Jan
16:00
 
 
 
 
 KOR
BLR
11
2
 LAT
SVK
5
8
 NED
POL
2
7
 HKG
CZE
5
7
  
 
 
 
Session 20     Mo. 7 Jan
20:00
ITA
HUN
6
4
 DEN
ESP
4
6
 NZL
AUS
7
4
 FRA
ENG
5
7
 FIN
TUR
2
7
  
 
 
 
Session 21     Di. 8 Jan
08:00
 
 
 
 
 KAZ
CHN
4
6
  
 
 
 
 ITA
CZE
8
1
 LAT
RUS
5
7
  
 
 
 
Session 22     Di. 8 Jan
12:00
 
 
 
 
  
 
 
 
 AUT
HKG
5
2
 DEN
KOR
3
9
 JPN
NZL
1
4
 AUS
SLO
0
14
Session 23     Di. 8 Jan
16:00
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 HUN
SVK
6
1
  
 
 
 
  
 
 
 
Session 24     Di. 8 Jan
20:00
SLO
FIN
2
8
  
 
 
 
 TUR
JPN
5
3
  
 
 
 
 NED
DEN
8
7
 CHN
AUS
10
2
Session 25     Mi. 9 Jan
08:00
SVK
RUS
6
7
 BLR
POL
2
15
 TPE
FRA
5
7
  
 
 
 
 ENG
ESP
8
3
 HKG
ITA
7
10
Qualification     Mi. 9 Jan
14:00
LAT
FRA
6
7
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
Quarter-finals     Mi. 9 Jan
20:00
 
 
 
 
 RUS
NZL
4
6
 FRA
CHN
4
7
 TUR
KOR
4
5
 ITA
ENG
9
2
  
 
 
 
Semi-finals     Do. 10 Jan
09:00
 
 
 
 
 KOR
ITA
6
7
  
 
 
 
 CHN
NZL
5
6
  
 
 
 
  
 
 
 
Finals     Do. 10 Jan
14:00
CHN
KOR
6
4
  
 
 
 
 ITA
NZL
4
8
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 

 

 
 

Standings

Team   Wins   Losses
Group-A  
KOR6   2  
ENG6   2  
FRA5   3  
POL5   3  
ESP5   3  
NED4   4  
DEN4   4  
BLR1   7  
TPE0   8  
Group-B  
ITA6   1  
RUS5   2  
LAT4   3  
HUN4   3  
SVK3   4  
CZE3   4  
AUT3   4  
HKG0   7  
Group-C  
CHN5   2  
NZL5   2  
TUR5   2  
JPN4   3  
SLO4   3  
FIN3   4  
KAZ1   6  
AUS1   6  
Partner Sponsors
©   CURLIT Ltd., all rights reserved                           Information: info@curlit.com                             :