World Junior-B Curling Championships 2019
Lohja, Finland
   
Presenting Sponsor Main Sponsor
Skip Navigation LinksEvent : Results Women : Summary           
Skip Navigation Links.  

Summary:   

 

Session 1     Do. 3 Jan
08:00                  
KAZ
JPN
4
8
      EST
RUS
4
7
      NZL
FIN
12
2
      ESP
SCO
2
8
      AUS
ENG
4
11
      POL
AUT
7
4
Session 2     Do. 3 Jan
12:00
TUR
HUN
3
6
  
 
 
 
 SLO
LAT
3
8
  
 
 
 
  
 
 
 
 CZE
DEN
6
7
Session 3     Do. 3 Jan
16:30
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 GER
FIN
7
4
  
 
 
 
Session 4     Do. 3 Jan
20:30
RUS
ITA
6
3
 BLR
HUN
2
19
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
Session 5     Fr. 4 Jan
12:00
ENG
KAZ
9
7
 SCO
POL
7
3
 ITA
EST
7
4
 AUT
GER
5
6
  
 
 
 
 NZL
ESP
11
1
Session 6     Fr. 4 Jan
16:00
 
 
 
 
 DEN
LAT
9
4
  
 
 
 
 TUR
BLR
9
3
 CZE
SLO
13
2
 AUS
JPN
5
9
Session 7     Sa. 5 Jan
08:00
 
 
 
 
  
 
 
 
 DEN
SLO
7
3
 FIN
POL
2
8
 AUT
ESP
7
6
 RUS
AUS
8
0
Session 8     Sa. 5 Jan
12:00
HUN
LAT
5
8
  
 
 
 
 EST
JPN
1
8
 BLR
CZE
1
15
 ITA
KAZ
4
7
  
 
 
 
Session 9     Sa. 5 Jan
16:00
 
 
 
 
 NZL
GER
3
7
 AUT
SCO
1
9
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
Session 10     Sa. 5 Jan
20:00
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 EST
ENG
5
6
 DEN
TUR
6
3
  
 
 
 
Session 11     So. 6 Jan
08:00
ESP
FIN
3
8
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 SCO
NZL
11
6
 GER
POL
2
3
Session 12     So. 6 Jan
12:00
 
 
 
 
 SLO
TUR
2
7
  
 
 
 
 ITA
AUS
11
3
 KAZ
RUS
3
9
  
 
 
 
Session 13     So. 6 Jan
16:00
 
 
 
 
 JPN
ENG
7
5
  
 
 
 
 CZE
HUN
3
4
  
 
 
 
  
 
 
 
Session 14     So. 6 Jan
20:00
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 LAT
BLR
10
7
  
 
 
 
Session 15     Mo. 7 Jan
08:00
NZL
AUT
8
3
  
 
 
 
 ESP
GER
3
9
  
 
 
 
  
 
 
 
 JPN
ITA
6
4
Session 16     Mo. 7 Jan
12:00
BLR
DEN
3
12
 ENG
RUS
2
9
 TUR
CZE
6
7
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
Session 17     Mo. 7 Jan
16:00
AUS
EST
10
9
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 HUN
SLO
7
5
Session 18     Mo. 7 Jan
20:00
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 FIN
SCO
1
10
Session 19     Di. 8 Jan
08:00
POL
ESP
10
2
  
 
 
 
 AUS
KAZ
3
9
  
 
 
 
  
 
 
 
 LAT
TUR
5
6
Session 20     Di. 8 Jan
12:00
SLO
BLR
11
2
 HUN
DEN
5
8
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
Session 21     Di. 8 Jan
16:00
LAT
CZE
3
7
 GER
SCO
5
7
 POL
NZL
6
5
  
 
 
 
 ENG
ITA
5
10
 AUT
FIN
9
4
Session 22     Di. 8 Jan
20:00
 
 
 
 
 KAZ
EST
6
4
  
 
 
 
 JPN
RUS
7
9
  
 
 
 
  
 
 
 
Qualification     Mi. 9 Jan
08:00
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 CZE
GER
4
5
  
 
 
 
  
 
 
 
Quarter-finals     Mi. 9 Jan
14:00
 
 
 
 
 GER
SCO
4
7
 POL
JPN
5
7
 DEN
HUN
2
3
 ENG
RUS
5
10
  
 
 
 
Semi-finals     Do. 10 Jan
09:00
SCO
JPN
6
5
  
 
 
 
 RUS
HUN
12
3
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
Finals     Do. 10 Jan
14:00
 
 
 
 
 SCO
RUS
5
3
  
 
 
 
 JPN
HUN
6
5
  
 
 
 
  
 
 
 

 

 
 

Standings

Team   Wins   Losses
Group-A  
SCO6   0  
POL5   1  
GER4   2  
NZL3   3  
AUT2   4  
FIN1   5  
ESP0   6  
Group-B  
RUS6   0  
JPN5   1  
ENG3   3  
ITA3   3  
KAZ3   3  
AUS1   5  
EST0   6  
Group-C  
DEN6   0  
HUN4   2  
CZE4   2  
TUR3   3  
LAT3   3  
SLO1   5  
BLR0   6  
Partner Sponsors
©   CURLIT Ltd., all rights reserved                           Information: info@curlit.com                             :