Le Gruyere AOP European Curling Championships 2021
Lillehammer, Norway
   CURLIT Curling Information Technology Ltd.
  Presenting Sponsor Main Sponsor
  Skip Navigation Links           
Skip Navigation Links.  

Summary:   

 

Session 1     Sa. 20 Nov
09:00                  
SLO
SVK
4
10
       
 
 
 
       
 
 
 
       
 
 
 
       
 
 
 
       
 
 
 
Session 2     Sa. 20 Nov
14:00
AUT
ENG
8
9
 TUR
BUL
11
1
 FRA
WAL
4
5
 ESP
EST
7
2
 BEL
HUN
3
7
 LAT
BLR
7
4
Session 3     Sa. 20 Nov
19:00
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 LTU
RUS
2
8
Session 4     So. 21 Nov
09:00
EST
HUN
9
2
 AUT
FRA
4
3
 BUL
SVK
6
4
 TUR
ENG
6
7
 WAL
SLO
9
1
 ESP
BEL
7
3
Session 6     So. 21 Nov
19:00
BLR
RUS
4
10
  
 
 
 
 LTU
LAT
8
4
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
Session 8     Mo. 22 Nov
12:00
TUR
WAL
10
7
 RUS
LAT
8
4
 HUN
ESP
6
7
 BLR
LTU
8
5
 FRA
SVK
6
4
 BEL
EST
6
9
Session 9     Mo. 22 Nov
16:00
 
 
 
 
  
 
 
 
 SLO
BUL
8
5
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
Session 10     Mo. 22 Nov
20:00
LAT
BEL
7
1
 WAL
AUT
4
9
  
 
 
 
  
 
 
 
 RUS
EST
11
3
 FRA
ENG
3
8
Session 11     Di. 23 Nov
09:00
 
 
 
 
 ENG
SVK
5
9
  
 
 
 
  
 
 
 
 TUR
FRA
8
3
 SLO
AUT
3
7
Session 12     Di. 23 Nov
14:00
 
 
 
 
 LTU
BEL
6
10
 ESP
RUS
6
10
 LAT
HUN
11
6
 EST
BLR
9
6
 BUL
WAL
3
7
Session 13     Di. 23 Nov
19:00
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 SVK
AUT
2
5
  
 
 
 
Session 14     Mi. 24 Nov
09:00
BUL
FRA
6
7
 EST
LTU
8
6
 BEL
BLR
9
1
  
 
 
 
 ESP
LAT
8
3
 RUS
HUN
9
3
Session 15     Mi. 24 Nov
14:00
 
 
 
 
  
 
 
 
 AUT
TUR
2
10
 SVK
WAL
9
5
  
 
 
 
 ENG
SLO
7
10
Session 16     Mi. 24 Nov
19:00
LTU
ESP
4
11
 HUN
BLR
8
5
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
Session 17     Do. 25 Nov
09:00
 
 
 
 
 SLO
TUR
3
6
 WAL
ENG
9
4
 AUT
BUL
8
3
  
 
 
 
  
 
 
 
Session 18     Do. 25 Nov
14:00
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 BEL
RUS
6
9
 HUN
LTU
11
8
  
 
 
 
Session 19     Do. 25 Nov
19:00
 
 
 
 
 BLR
ESP
6
10
 LAT
EST
8
7
 FRA
SLO
8
1
 ENG
BUL
8
2
 SVK
TUR
3
8
Qualification     Fr. 26 Nov
10:00
AUT
LAT
4
8
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 ESP
WAL
8
4
Relegation 1     Fr. 26 Nov
10:00
 
 
 
 
 SLO
BLR
6
9
  
 
 
 
  
 
 
 
 BUL
LTU
6
9
  
 
 
 
Semi-finals     Fr. 26 Nov
18:00
 
 
 
 
 RUS
LAT
11
3
  
 
 
 
  
 
 
 
 ESP
TUR
5
7
  
 
 
 
Relegation 2     Fr. 26 Nov
18:00
 
 
 
 
  
 
 
 
 SLO
LTU
10
8
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
Finals     Sa. 27 Nov
11:30
 
 
 
 
  
 
 
 
 RUS
TUR
3
4
 LAT
ESP
9
12
  
 
 
 
  
 
 
 

 

 
 

Round Robin Standings

Team   Wins   Losses
B-Division Men  
Group A  
TUR6   1  
AUT5   2  
WAL4   3  
ENG4   3  
FRA3   4  
SVK3   4  
SLO2   5  
BUL1   6  
Group B  
RUS7   0  
ESP6   1  
LAT4   3  
EST4   3  
HUN3   4  
BEL2   5  
BLR1   6  
LTU1   6  
Partner Sponsors
 
©   CURLIT Ltd., all rights reserved                           Information: info